Scarlet-S

Altın iğne radyofrekans Scarlet S, üzerinde 25 adet altın mikroiğne bulunan, tek kullanımlık başlığı sayesinde cilde Radyofrekans enerjisi vererek etki eder.

Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre, mikroiğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri, enerjinin yoğunluğu ve hızı ayarlanarak en optimal sonuçlar elde edilir.

3,5 mm derinliğe inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında aynı termal etkiyi yaratan fraksiyonel mikroiğneler, retiküler dermiste kontrollü hasar oluşturarak,kuvvetli bir yara iyileşme süreci başlar.

Bu süreç dermisin yeniden şekillenmesi,yeni kolajen ,elastin ve hyaluronik asit oluşumuyla sonuçlanır.

Cilt sıkılaşır,ciltteki ton farklılıkları ,akne izleri,yara izleri,ince kırışıklıklarda azalma ,cildin genç ve doğal görünüm alması,çene konturunun belirginleşmesi,gıdı toparlanmasına ve geniş gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur.

3-4 hafta ara ile 3 seans uygulama idealdir.cildin ihtiyacına göre seans aralığı ve sayısı hekim tarafından belirlenir.İlk seanstan itibaren ciltteki olumlu etki görülmeye başlar.Etki kademeli olarak her seanstan sonra artar.Yeni kolajen ve elastin liflerinin oluşumu belirli bir zaman alacağından optimum etki 3-4 ay sonunda görülür.Etkinlik ortalama 1 yıl sürer.

Mikroiğnelerle dermis dokusu hedef alındığından,epidermis korunur ve buda işlemi güvenli hale getirir.iyileşme süreci bu yüzden kısadır.

Hafif agrı ve 1-2 saatte geri dönen kızarıklık dışında anlamlı bir yan etki yoktur.

Uygulama süresi 20-40 dakikadır.

Sivilce ve Sivilce İzleri Üzerindeki Etkisi

Mikroiğnelerle cilde iğne batırılmasının veya iğneli dermabrazyonun,bazı büyüme faktörlerinin salınmasını tetikleyerek keratinositler ve fibroblastların göçünü ve çoğalmasını uyardığı gösterilmiştir.

Ek olarak:birbirine yakın delikler açılmasıyla,düzensiz kalın ve yaşlı kolajen demetlerinin yeniden hizalanmasını ve yenilenmesini tetikler.Bu, daha güzel bir cilt yapısı ile sonuçlanır.

Sivilce ve izlerdeki alınan olumlu etkinin,yağ bezlerindeki aktivitenin baskılanması ve dermisin uyarılarak yeniden şekillenmesiyle elde edildiği düşünülmektedir.