Mezoterapi

Mezoterapi - Mezolift ile Cilt Gençleştirme, yaşın ilerlemesine bağlı olarak yüzdeki yaşlanma etkilerinin azaltılmasına yönelik bir işlemdir.

Bu karmaşık süreçte iki önemli faktör rol oynamakatadır; yüz boyunca hacim kaybı ve kırışıklıklara neden olan tekrarlayan kas hareketleridir.

Son yıllarda, yaşlanma karşıtı bir strateji olarak mezoterapiye gösterilen ilgi artmıştır.

Mezoterapi 1958 yılında Pistor tarafından bulunmuştur.Latince, mezo(orta) ve terapi(tedavi) kelimelerinden oluşmuştur ve orta derinin tedavisi anlamına gelir.

Cildin orta tabakasına vitamin, mineral, aminoasit, enzimler, hyaluronik asit ve antioksidanlar gibi farmakolojik maddelerin enjekte edilmesi yöntemidir.

Cilt yenilenmesinde mezoterapinin amacı, cildin sağlıklı, canlı ve genç görünümlü yapısıının sağlanması ve sürdürülmesidir.

Hedef sıkı, parlak ve nemli bir cilt elde etmektir. Bunu, hidrasyonu sağlayarak ve fibroblastları uyararak sağlar.

Yapılan çalışmalarda, epidermis yapısında iyileşme, cilt elastikiyeti ve parlaklığında artış, artan kolajenüretimi etkisiyle de cilt tonusunda artış gözlemlenmiştir.

Mezoterapi, fibroblastların kapasitesini artırır, hücre aktivitesi artar ve kolajen, elastin ve hyaluronik asit sentezini artırır.